Smaller Default Larger
MEMORIAŁ IV EDYCJA
MEMORIAŁ IV EDYCJA
Previous Next Play Pause

„ Ja nie mam nic, ty nie masz nic, on nie ma nic. To razem mamy tyle, żeby zrobić coś dobrego”. Te słowa, będące trawestacją słów bohatera „Ziemi obiecanej” Wł. Reymonta, to motto Młodopomocnych, organizatorów imprezy sportowo – charytatywnej zrealizowanej w ramach projektu Reportaż po sąsiedzku z programu Młodzi w Akcji – kreatywne wyzwania, którego inicjatorem jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. 

IV MEMORIAŁ IM. MATEUSZA CEBULI to już historia. Było wzruszająco,  sportowo, atrakcyjnie i bardzo smacznie na kiermaszach i grillu.

Patronatem honorowym Memoriał objęła Pani Małgorzata Mańka – Szulik Prezydent Miasta Zabrze. Patronat medialny zapewniły nam TVP 3 Katowice, TV Zabrze i Nowiny Zabrzańskie.

Wzorem ubiegłych lat zorganizowaliśmy turniej siatkówki, w którym udział wzięły drużyny z  5  zabrzańskich i gliwickich szkół. Zwycięzcą  turnieju po raz kolejny została drużyna z Zespołu Szkół Usługowo – Technicznych w Gliwicach, II miejsce wywalczyli uczniowie SP nr 14 z Zabrza. Zwycięzcom GRATULUJEMY!!!, a wszystkim drużynom dziękujemy za sportową rywalizację. Nagrodę dla zwycięzców ufundowali ubiegłoroczni absolwenci naszej szkoły, byli Młodopomocni, a obecnie właściciele Gryfnego Kebaba. DZIĘKUJEMY!!!

Pchli targ, outlet, masaż, grill, pierogi, żurek, ciasto, naleśniki i … , każdy znalazł coś dla siebie.

Uświetnieniem imprezy były:  występ Kwartetu gitarowego z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. S. Moniuszki  w Zabrzu,  pokaz zumby w wykonaniu trenera z ReShape Fitness, pokaz taneczny w wykonaniu uczennic ze SP nr 3 w Zabrzu oraz uczniów kl. Iar ZCKOiZ , a wreszcie pokaz uzbrojenia i sprzętu funkcjonariuszy z Zakładu Karnego w Zabrzu. Za obecność i wsparcie dziękujemy uczniom , rodzicom  i wychowawczyni, p. Monice Milewskiej, klasy Bartka Hąbka ze SP nr 14 w Zabrzu. Mieliśmy też gości specjalnych. Swoją obecnością zaszczycili nas Pan Jan Pawluch Dyrektor Biura Prezydenta Miasta Zabrze, Pan Józef Strózik Kierownik Referatu ds.Informatyzacji i Finansowania Oświaty, Pan Mateusz Brewczynski podinspektor w Wydziale Promocji Turystyki i Sportu, Pan Marian Czochara,  Pan Ryszard Gruca Dyrektor CKPiU w Zabrzu, Pani Celina Foik V-ce Dyrektor SP nr 14 w Zabrzu. Co najważniejsze, byli wśród nas bohaterowie tegorocznego Memoriału – BARTEK HĄBEK z mamą i DANIEL CEBULA z mamą, babcią i ciocią.

ZEBRALIŚMY  7138,26 ZŁ. Wszystkie środki trafią na indywidualne konta chłopców w fundacjach, których są podopiecznymi, czyli 3569,13 zł dla Bartka w Fundacji Iskierka i 3569,13 zł  dla Daniela w Fundacji Otwarte Ramiona.

Młodopomocni znów dokonali czegoś niezwykłego, ale bez Was i Waszego zaangażowania, pomocy i hojności byłoby to niemożliwe. Dlatego DZIĘKUJEMY!!! WSZYSTKIM, m.in. Radzie Rodziców i Samorządowi Uczniowskiemu ZCKOiZ,  którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji IV Memoriału im. Mateusza Cebuli.  I tradycyjnie – liczymy na Was za rok.

   

Obowiązek informacyjny
Zgodnie z art. 13 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych jest Zabrzańskie Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego ul. Marszałka J. Piłsudskiego 58, 41-800 Zabrze.
Pełna treść klauzuli znajduje się na stronie http://zckoiz.zabrze.pl/pliki/RODO/Informacja.pdf