Smaller Default Larger

„Memoriał im. Mateusza Cebuli” za nami !!!

 • mlodopomocni01
 • mlodopomocni32
 • mlodopomocni03
 • mlodopomocni13
 • mlodopomocni04
 • mlodopomocni05
 • mlodopomocni06
 • mlodopomocni07
 • mlodopomocni08
 • mlodopomocni09
 • mlodopomocni10
 • mlodopomocni11
 • mlodopomocni12
 • mlodopomocni02
 • mlodopomocni14
 • mlodopomocni15
 • mlodopomocni16
 • mlodopomocni17
 • mlodopomocni18
 • mlodopomocni19
 • mlodopomocni20
 • mlodopomocni21
 • mlodopomocni22
 • mlodopomocni23
 • mlodopomocni24
 • mlodopomocni25
 • mlodopomocni26
 • mlodopomocni27
 • mlodopomocni28
 • mlodopomocni29
 • mlodopomocni30
 • mlodopomocni31
 • mlodopomocni33
 • mlodopomocni34

To już druga edycja imprezy sportowo-charytatywnej realizowanej w ramach programu Młody obywatel, którego inicjatorem jest Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacja BGŻ. W tym roku realizowaliśmy projekt „Reportaż po sąsiedzku”. Wzorem ubiegłorocznej imprezy zorganizowaliśmy turniej siatkówki, w którym oprócz 3 drużyn z naszej szkoły, udział wzięło 9 drużyn z zabrzańskich szkół średnich i gimnazjów oraz drużyna z ZST-E z Gliwic. Rozgrywki zakończyły się zwycięstwem kl. IIIp z ZCKOiZ, II miejsce zajęło Gimnazjum nr 12 z Zabrza, III – ZST-E z Gliwic .Zwycięzcom gratulujemy.Emocjom sportowym towarzyszyły kiermasze, grill i licytacje, bo przecież najważniejsze w tym dniu było pozyskanie jak największej kwoty pieniędzy na leczenie czteroletniej Paulinki Hiero chorej na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Iskierka i wszystkie środki zostaną przekazane na Jej indywidualne konto w Fundacji (zebraną kwotę podamy po oficjalnym rozliczeniu z Fundacją).
Było też mnóstwo dodatkowych atrakcji:
- występ Julki Hiero, starszej siostry Paulinki,
- pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu ucznia kl. Iag Damiana Włoszek z partnerką Sandrą Ster,
- pokaz tańca nowoczesnego Magdaleny Dubel z III LO,
- pokaz gimnastyki artystycznej Natalii Hummer z III LO,
- zatańczyli dla nas również uczniowie Gimnazjum nr 16 z Zabrza oraz zespół „Nie inaczej”, którego członkami są uczennice kl. It
- chętni mogli pojeździć konno, o co zadbał ks. Rafał Przybyła.
O oprawę muzyczną i nagłośnienie zadbał Dawid Wróblewski, czyli DJ Chudy.
Mieliśmy też gości wyjątkowych. Swoją obecnością zaszczyciły nas mama i babcia Mateusza Cebuli. Byli z nami rodzice i starsza siostra Pauliny Hiero. Wreszcie z zespołu programu Młody obywatel odwiedził nas pan Mateusz Wojcieszak. Dziękujemy sponsorom, bez nich nie udałoby się zorganizować kiermaszów i licytacji. Nasi sponsorzy to:
- uczniowie i nauczyciele ZCKOiZ,
- firmy: Aksam, Mróz, Ekol, Roker,
- kręgielnia Fun Fest,
- solarium Majorka,
- Teatr Nowy,
- Górnik Zabrze,
- Aquarius Zabrze,
- studio tańca Eska.
Piękne plakaty i ulotki zaprojektowali M. Musiałowicz, K. Cendlewska, K. Franków i A. Kraik z IIIag,  a  wydrukował je kolejny sponsor – drukarnia TIK z Zabrza.
Po raz kolejny baner reklamujący naszą imprezę to dzieło W. Kulasek i A. Skwarek z IVr. Patronatem medialnym objęły nas TVP Katowice i TV Zabrze. Relacja z imprezy w TVP Katowice ukazała się już w tym samym dniu  w aktualnościach sportowych (link dostępny na naszej stronie). Niebawem reportaż w TV Zabrze.
W organizację imprezy licznie i chętnie zaangażowali się, oprócz grupy projektowej, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc. Bez Was nie byłoby tak świetnie. Liczymy na Was za rok !!! 16 maja w ZS-P nr 16 w Zabrzu odbyła się bliźniacza impreza, gdyż, podobnie jak w ubiegłym roku, zaprosiliśmy ich do współpracy. Były gry i zawody sportowe oraz kiermasze. Dziękujemy!!!
„Ruch z sensem” i „Reportaż po sąsiedzku” – realizacja tych projektów zakończyła się dla nas sukcesem i ogromnym wyróżnieniem. 13 czerwca zaprezentujemy się na Zamku Królewskim w Warszawie podczas Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych. Będziemy wśród ok. 70 szkół z całej Polski, których projekty zakwalifikowały się na OPPM.


Opiekunki grupy projektowej:
Grażyna Kaczmarek i Beata Szopa


Obowiązek informacyjny
Zgodnie z art. 13 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych jest Zabrzańskie Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego ul. Marszałka J. Piłsudskiego 58, 41-800 Zabrze.
Pełna treść klauzuli znajduje się na stronie http://zckoiz.zabrze.pl/pliki/RODO/Informacja.pdf