Smaller Default Larger

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

 

445 uczniów z woj. śląskiego zostało uhonorowanych stypendiami Prezesa Rady Ministrów w tym uczeń obecnej klasy III A technikum mechanicznego:

Mateusz Czech

Centralna uroczystość wręczenia stypendiów Premiera odbyła się 16 października b.r. w Warszawie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Pani Premier Beata Szydło pogratulowała sukcesu wszystkim stypendystom oraz nauczycielom, rodzicom, jako tym, którzy wspierają młodych ludzi na ich ścieżce rozwoju. Życzę, by Wasze pasje nadal się rozwijały. Byście nigdy ich nie zaniechali, bo Wasza ciekawość świata i to, że jesteście tak kreatywni i potraficie mierzyć się z wyzwaniami, jest tym, co macie najcenniejsze, ale i my mamy najcenniejsze – dodając,  iż „Polska młodzież jest wspaniała. Potrafi konkurować w różnych dziedzinach i jest doskonale przygotowania. Ale chcemy, żeby byli jeszcze lepsi, żeby swoje talenty wykorzystywali tutaj w Polsce”. Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest przyznane uczniowi szkoły dla młodzieży, której ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Może nim zostać uhonorowany uczeń, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Serdecznie gratulujemy Mateuszowi dotychczasowych osiągnięć i życzymy sukcesów w tym oraz przyszłym roku szkolnym oraz zdania na upragnioną uczelnię wojskową (WAT).

Obowiązek informacyjny
Zgodnie z art. 13 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych jest Zabrzańskie Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego ul. Marszałka J. Piłsudskiego 58, 41-800 Zabrze.
Pełna treść klauzuli znajduje się na stronie http://zckoiz.zabrze.pl/pliki/RODO/Informacja.pdf