Company Logo
Dzisiaj jest 29 listopada 2015r.

Pogoda

Cloudy

3°C

Zabrze

Cloudy

Humidity: 76%

Wind: 17.7 km/h

  • 29 Nov 2015

    Rain 5°C 6°C

  • 30 Nov 2015

    Partly Cloudy/Wind 6°C 2°C

Wideo M.Szmajnty - technik cyfrowych procesów graficznych


 

23-11-2015
PRÓBNA MATURA - info

24.11.2015, 9.00 – j.polski (170 minut) 25.11.2015, 9.00 – matematyka (170 minut) obowiązkowo przynieść linijkę, cyrkiel, kalkulator prosty 26.11.2015, 9.00 – języki obce (120 minut) Uczniowie zobligowani są do posiadania czarnych długopisów oraz dowodów osobistych. Obowiązkowe są uroczyste stroje.

Read more

"Niemcy i Polacy – europejskie zbieżności”

W dniach 10-15 października uczniowie (Wiktoria Pikuła, Dawid Koloch) oraz absolwent naszej szkoły Emanuel Bednarczyk mieli szansę uczestniczyć w seminarium naukowym „Niemcy i Polacy – europejskie zbieżności”. Całe wydarzenie miało miejsce w niemieckim mieście Konigswinter w Haus Schlesien (Dom Śląski) i zorganizowane było przez Landsmannschaft Schlesien. Po przybyciu na miejsce nastąpiło wspólne poznanie się uczestników. W kolejnych dniach mieliśmy okazję zwiedzić Kolonię wraz z pełną podziwy Katedrą, następnie odwiedziliśmy dom Konrada Adenauera (pierwszy kanclerz powojennych Niemiec) oraz Willi’ego Brandta (kanclerza Niemiec, który jako pierwszy odwiedził powojenną Polskę). Mieliśmy okazję zwiedzić wystawę artystyczną w Starym Gazometrze w Oberhausen co zrobiło na nas ogromne wrażenie. Podczas pobytu uczestniczyliśmy w wykładach naukowych oraz w wieczornych rundach dyskusyjnych na temat  zdobytej wiedzy. Dzięki miłej atmosferze stworzonej przez ogranizatorów Damiana Spielvogel i Joachima Karwoczik oraz wspaniałej opiece P. Tomasza Daschek cały pobyt był przyjemny i wzbogacający o nowe doświadczenia. O tym jak piękny był nasz wyjazd świadczą załączone zdjęcia, a sami uczestnicy wraz z opiekunem już nie mogą się doczekać powrotu w to wspaniałe miejsce.

Zobacz zdjęcia...„Zdzisław Beksiński w Twojej Szkole”

09.10.2015 r. w Zabrzańskim Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego odbyła się wystawa prac Zdzisława Beksińskiego połączona z wykładem multimedialnym o Jego życiu i twórczości. Wystawę i wykład przygotowali i poprowadzili pracownicy Fundacji Beksińskiego. Wystawę obejrzało prawie 300 uczniów naszej szkoły.

Wykład zakończył się konkursem, w którym nagrodą były plakaty z obrazem Zdzisława Beksińskiego. Fundacja podarowała szkole album Wiesława Banacha pt. „Zdzisław Beksiński. Antologia twórczości” (dostępny w bibliotece szkolnej) oraz dołączyła do zaszczytnego grona sponsorów szkoły.

Od nas Fundacja otrzymała plakaty informujące o wystawie i zachęcające do udziału w tym niezwykłym przedsięwzięciu, które wykonali uczniowie klasy III T pod kierunkiem naszego nauczyciela Pana Tomasza Garbasa.

Organizator

Grażyna Kaczmarek

nauczyciel języka polskiego w ZCKOiZ

Zobacz zdjęcia...


 

 

Gościmy

We have 12 guests and no members online

Odwiedziło nas...

283912
DzisiajDzisiaj224
WczorajWczoraj253
W tym tygodniuW tym tygodniu2458
W tym miesiącuW tym miesiącu10305

Archiwum ZCKOiZ

Logowanie
Copyright © 2011 ZCKOiZ. Stworzone dzięki Joomla. Realizacja Rzet®2011

Open source productions